باکو گشت – با اعلام رسمی وزارت امورخارجه جمهوری‌آذربایجان ویزای آذربایجانباکو از ۳۰ آگوست ۲۰۱۷ بصورت فوری و در سه ساعت کاری ارائه خواهد شد.

به نقل از پایگاه رسمی وزارت امورخارجه جمهوری‌آذربایجان از تاریخ ۳۰ آگوست ۲۰۱۷ اتباع خارجی که قصد سفر به این کشور را داشته باشند میتوانند در روزهای غیر تعطیل نسبت به اخذ ویزای توریستی فوری ۳ ساعته اقدام کنند.

ویزای فوری آذربایجان قبل از این فقط از طریق مراجعه به کنسولگری های‌آذربایجان در تهران، تبریز در ایران و در خاک آذربایجان صادر میشد که حدود ۲۴ ساعت کاری زمان‌بر بود. سیاست های جذب گردشگر جمهوری‌آذربایجان که روز به روز به رشد نرخ ورود گردشگر به این کشور منجر میشود، با تسهیل در ویزای آذربایجان برای مسافران گامی دیگر در راستای هدف گذاری های این کشور است و سرمایه گذاری در بخش گردشگری است که به تحقق خواهد پیوست. چندی پیش جمهوری‌آذربایجان از طرف شورای عالی گردشگری به عنوان رتبه اول جذب گردشگر در سال ۲۰۱۶ معرفی شد.

ویزای آذربایجان - باکو فوری سه ساعته
ویزای آذربایجان – باکو

همچنین از سال گذشته دولت جمهوری‌آذربایجان با راه اندازی سامانه جامع درخواست ویزای غیر حضوری (آسان ویزا) جهت تسهیل در اخذ ویزا برای اتباغ خارجی گامی بزرگ برداشت. سال گذشته خبر توافق دو کشور  برای سفر بدون ویزا نیز منتشر شد که در آن رئسای جمهور ایران و جمهوری‌آذربایجان سندهای همکاری را به امضا رساندند. اما هنوز این امر اجرایی نشده است.

از تاریخ ۳۰ آگوست (۸ شهریور) ویزای آذربایجان بصورت فوری و در عرض ۳ ساعت ارائه خواهد شد. این ویزا بصورت فوری و الکترونیکی در سه ساعت کاری صادر میشود و فقط از طریق باکو گشت امکان پذیر است. برای اخذ {ویزای آذربایجان} کلیک کنید.

لازم به ذکر است که ویزای آذربایجان به هیچ وجه در مرز یا فرودگاه صادر نمیشود و باید قبل از سفر حتما ویزا تهیه کنید.