اخذ اقامت آذربایجان (ثبت شرکت، خرید ملک، سرمایه گذاری)

اخذ اقامت آذربایجان نسبت به کشورهای همسایه ایران پروسه‌ی سخت تری دارد، اما با کمک مجموعه‌ی حقوقی و مشاوره ی باکوگشت میتوانید اقامت خود را به روش های ، اخذ اقامت آذربایجان از طریق خرید ملک، اخذ اقامت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت یا نمایندگی حقیقی در باکو بدست آورید. در تمام این مسیر باکوگشت همراه شما خواهد بود تا بتوانید با آسودگی خاطر به هدف خود از مهاجرت به آذربایجان دست پیدا کنید.

اخذ اقامت آذربایجان با ثبت شرکت، اخذ اقامت ، اقامت آذربایجان ، سرمایه گذاری در آذربایجان

اخذ اقامت آذربایجان با سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اقامت آذربایجان در باکو پایتخت این کشور با معماری مدرن، فرهنگ اصیل آذری در ادوار مختلف تاریخ است، بسیار لذت بخش است. باکو عروس قفقاز پایتخت سرزمین باد و آتش و غذاهای خوشمزه آذری است. شهری با جمعیت چند میلیونی که امنیت بی نظیری دارد و زندگی روزمره در آن بسیارهیجان انگیز است. با توجه به اینکه آذربایجان نزدیک ترین کشور اروپایی پیشرفته به ایران است و شهر باکو طبق برآورد سازمان‌ جهانی گردشگری در شش ماه گذشته باکو رشد چشمگیری در جذب توریسم داشته است و طبق پیش بینی های این سازمان و با سرمایه گذاری دولت آذربایجان چشم انداز بسیار خوبی پیش روی این شهر تاریخی و مدرن خواهد بود، از طرفی به دلیل اینکه شهر باکو و مردم آذری زبان آن دارای فرهنگ و تمدن و حتی خصیصه های شخصیتی مشابهی با ایرانیان هستند، شما با سرمایه گذاری مطمئن در پروژه های معرفی شده از جانب ما علاوه بر اینکه در یک شهر بسیار مدرن و رو به رشد و از همه مهمتر دارای آزادی‌های فردی و اجتماعی بسیار بالا و امنیت اجتماعی فوق العاده بالا، اقدام به خرید ملک می نمایید، سرمایه گذاری شما به دلایل زیردر آینده از رشد چشم گیری برخوردار خواهد شد.

انواع روش های اخذ اقامت توسط باکوگشت

اقامت از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های اخذ اقامت آذربایجان بصورت تضمینی سرمایه گذاری در بانک ها و کسب و کارهای آذربایجانی است.

اقامت از طریق خرید ملک

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت در آذربایجان خرید ملک و یا آپارتمان و منزل مسکونی آماده به ارزش بیشتر از ۶۵ هزار دلار است.

اقامت از طریق ثبت شرکت

در این زمینه فقط اخذ اقامت برای شرکت های حقیقی که قصد فعالیت واقعی در آذربایجان را دارند امکان پذیر است.

در باکوگشت ما فقط در زمینه‌ی سرمایه گذاری، خرید ملک و ثبت شرکت میتوانیم به شما جهت مهاجرت کمک کنیم

همانطور که بالا اشاره شد، باکوگشت هیچگونه خدماتی در رابطه با اقامت از طریق فرزند، اقامت از طریق ازدواج، اقامت تحصیلی و .... انجام نمیدهد لطفا در مورد موارد ذکر شده سوال نفرمایید، صرفا در اینجا راهنمای برای شرکت ها و اشخاص حقیقی است که مایل به اقامت بلند مدت و سرمایه گذاری هستند.

اخذ اقامت آذربایجان با ثبت شرکت، اخذ اقامت ، اقامت آذربایجان ، سرمایه گذاری در آذربایجان

اقامت از طریق ثبت شرکت در آذربایجان

در این قسمت میتوانید با یکی از محبوب ترین روش های اقامت به آذربایجان که از گذشته تاکنون مورد استقبال مهاجران بوده است آشنا شوید، اما باید بدانید با توجه به قوانین آذربایجان شما باید حتما ابتدا ثبت شرکت کرده و مراحل قانونی ثبت شرکت را انجام دهید و سپس به شما در این مسیر کمک خواهیم کرد تا بتوانید از طریق آن اقامت خود را اخذ کنید.

اقامت از طریق ثبت شرکت در آذربایجان چگونه انجام میشود؟

بر اساس قوانین اداره مهاجرت هر شهروند خارجی می‌تواند با ثبت شرکت (با مسئولیت محدود یا سهامی خاص) و بدون اینکه نیازی به حضوری یک شهروند آذربایجانی در لیست تاسیس کنندگان شرکت باشد، یعنی شما می‌توانید برای ثبت شرکت حداقل از دو نفر که شهروند آذربایجان هم نباشند (هر دو می‌توانند ایرانی باشند) اقدام به تاسیس شرکت و انجام امور ذکر شده و تکمیل پرسنل (پرسنل کاری حتما باید آذری باشند و برای پرسنل خارجی نیاز به اخذ اجازه کار از اداره مهاجرت می‌باشد) نمایید. شما پس از تاسیس شرکت و انجام امور ذکر شده و راه‌اندازی شرکت می‌توانید اقدام به ارائه درخواست اخذ اقامت خود بصورت دو دوره‌ی شش ماهه و پس از آن بصورت یکساله به اداره مهاجرت آذربایجان نمایید و شایان ذکر است که در طول مدت اخذ اقامت و در نیمی از مدن اجازه اجازه اقامتشان از کشور آذربایجان خارج نشده باشید و حداقل در دوره شش ماهه ۹۱ روز و در دوره‌ی یکساله ۱۸۱ روز در کشور آذربایجان حضور داشته باشید.
میتوان گفت پروسه ثبت شرکت از هزینه‌ی کمتری نسبت به بقیه موارد جهت اخذ اقامت آذربایجان برخودار می‌باشد، اما بسیار مسیر پیچیده و پر دردسری را پیش رو دارد، لذا شرکت باکوگشت ضمن دارا بودن مجوزهای حقوقی امکان راهنمایی و مشاوره و یا انجام امور ثبت شرکت و اقامتی شما را خواهد داشت.

اخذ اقامت آذربایجان با ثبت شرکت، اخذ اقامت ، اقامت آذربایجان ، سرمایه گذاری در آذربایجان

اقامت از طریق سرمایه گذاری در آذربایجان

اقامت از طریق سرمایه گذاری یکی دیگر از محبوب ترین روش های اخذ اقامت در سایر کشورها برای ایرانیان است، در این روش که در آذربایجان نیز از طریق آن میتوانید به عنوان یکی از روشهای اخذ شهروندی این کشور استفاده کنید، میتواند پروسه ی اخذ اقامت شما را به صورت قابل توجهی افزایش بخشیده و بطور کلی یکی از روش های بسیار مطمئن در پروسه اخذ شهروندی این کشور است. این روش شامل چندین گزینه ی مختلف برای سرمایه گذاری میشود، که مجموع حجم این مبلغ باید حدود ۵۰۰ هزار منات یا ۳۰۰ هزار دلار باشد.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در آذربایجان چگونه انجام میشود؟

هر فردی طبق قوانین می‌تواند با ایجاد یک طرح کارآفرینی یا سرمایه گذاری در پروژه های معرفی شده دولتی به ارزش بیش از ۵۰۰ هزار منات اقدام به اخذ اقامت موقت شش ماهه و پس از آن دو دوره‌ی یکساله موقت و در نهایت اقامت ۵ ساله دائم نماید. که این مستلزم حضور مداوم در یک سال اولیه سرمایه گذاری در کشور آذربایجان و پرداخت کامل مبلغ پروژه مورد نظر می‌باشد. چنانچه شما تمایل دارید در پروژه های ملی آذربایجان مشارکت نموده و یا قصد ایجاد یک طرح کارآفرینی؛ کارخانجات تولیدی، گردشگری و توریسم و ... را دارید، شرکت باکوگشت ضمن دارا بودن مجوزهای حقوقی امکان راهنمایی و مشاوره و یا انجام امور سرمایه گذاری و اقامتی شما را خواهد داشت. سرمایه گذاری بصورت سپرده گذاری در بانک‌ های آذربایجان یکی دیگر از روش های اخذ اقامت در این کشور رو به توسعه است، طبق قوانین موجود در اغلب کشورها و آذربایجان هر فرد خارجی می‌تواند جهت اخذ اقامت آذربایجان بصورت یک یا دو دوره‌ی شش ماهه و سپس از آن بصورت یکساله با سپرده گذاری در بانک‌های آذربایجان به ارزش بیش از ۱۰۰ هزار منات اقدام به اخذ اقامت خود نمایند، شرکت باکوگشت ضمن دارا بودن مجوزهای حقوقی امکان راهنمایی و مشاوره و یا انجام امور سپرده گذاری و معرفی بانک‌های مورد اطمینان و اقامتی شما را خواهد داشت. ثبات سیاسی در دولت آذربایجان و رفتار توام با احترام و عدم برخورد متفاوت با سرمایه گذاران ایرانی نسبت به دیگر کشورهای همسایه ، نزدیک ترین کشور اروپایی پیشرفته، کشوری متمول با منابع طبیعی فوق العاده و دلایل زیر سرمایه گذاری شما را سودمند خواهد نمود :
۱-آزادراه خلیج فارس به آسیای میانه(پروژه احداث آزادراه آستارا به باکو تا پایان سال ۲۰۱۷)
۲- خط راه آهن بندرعباس به منطقه آسیای میانه(تا پایان سال ۲۰۱۸)
۳- برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی نظیر جام ملت های اروپا در سال ۲۰۲۰، مسابقات فرمول یک (اتومبیلرانی)، مسابقات موسیقی سالانه جاز و ...
۴- پروژه‌ی بسیار عظیم جزایر مصنوعی خزر که با سرمایه گذاری بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار در حال انجام است
۵- پروژه ساخت مراکز تفریحی، ۲۰ هتل ۵ ستاره تاپ در مرکز شهر باکو با سرمایه گذاری دولت های حاشیه خلیج فارس(بیش از ۱۵ میلیارد دلار)
۶- پروژه انتقال انرژی از باکو به اروپا با سرمایه گذاری شرکت‌های آلمانی و انگلیسی مطرح نظیر(British Petroleum)

اخذ اقامت آذربایجان با ثبت شرکت، اخذ اقامت ، اقامت آذربایجان ، سرمایه گذاری در آذربایجان

اقامت از طریق خرید ملک در آذربایجان

خرید ملک نیز در سالهای اخیر یکی از روش های بسیار محبوب ایرانیان برای مهاجرت بوده است، از طریق خرید ملک در آذربایجان نیز شما میتوانید به این مهم دست پیدا کرده و شهروندی این کشور را کسب کنید، در این مسیر باکوگشت به شما کمک میکند تا بتوانید از طریق پروژه های معرفی شده در وبسایت یا موارد دیگر انتخاب کرده و باقی پروسه را همراه با مجموعه پیگیری خواهد شد، مبلغ سرمایه گذاری حداقل باید ۶۵ هزار دلار یا ۱۰۰ هزار منات آذربایجان باشد.

اقامت از طریق خرید ملک در آذربایجان چگونه انجام میشود؟

طبق قوانین بین المللی و همچنین قوانین کشور آذربایجان یک شهروند خارجی امکان خرید زمین را ندارد، اما طبق قوانین موجود در اغلب کشورها و آذربایجان هر فرد خارجی می‌تواند جهت اخذ اقامت آذربایجان بصورت یک یا دو دوره‌ی شش ماهه و سپس از آن بصورت یکساله با خرید آپارتمانی به ارزش بیش از ۱۰۰ هزار منات اقدام به اخذ اقامت خود نمایند، شرکت باکوگشت ضمن دارا بودن مجوزهای حقوقی امکان راهنمایی و مشاوره و یا انجام امور خرید آپارتمان و اقامتی شما را خواهد داشت. طبق قوانین مهاجرت در کشور آذربایجان هر فردی با خرید ملک با ارزش بیش از ۱۰۰ هزار منات می تواند اقدام به اخذ اجازه موقت شش ماهه و یکساله و در نهایت پس از چند سال اخذ اقامت دائم (۵ ساله) نماید. شما با داشتن اقامت آذربایجان بصورت موقت و یا دائم از خدمات اجتماعی بالایی در آذربایجان بهره‌مند خواهید شد و علاوه بر آن می‌توانید ضمن سفر بسیار راحت به کشورهای آسیای میانه، اخذ ویزای اروپا (شینگن) و ویزای آمریکا یا کانادا برایتان به سهولت بسیاری برایتان میسر خواهد شد. در صورت خرید از پروژه های معرفی شده از جانب ما تسهیل و تسریع در روند اخذ اقامت موقت و دائم شما را برایتان فراهم خواهیم کرد. قابل توضیح است که خرید ملک و اخذ اقامت فرآیند اداری بسیار طولانی که در صورت نداشتن اطلاعات کافی و مشاور خوب برای شما خواهد داشت. اگر نیاز به سوال یا اطلاعات بیشتری در این مورد دارید میتوانید در همین صفحه از طریق پشتیبان آنلاین مطرح نمونده و پاسخ مناسب را دریافت کنید و سپس نسبت به دریافت اطلاعات اقدام کنید.

مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر

شما میتوانید در ایام هفته از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعد از ظهر سوالات خود را در رابطه با اقامت از طریق روشهای نام برده از باکوگشت بپرسید و یا اگر قصد دارید برای یکی از روش های بالا اقدام کنید در این مسیر از مشاوره‌ی ما جهت دریافت تضمینی اقامت بهره مند شوید

موقعیت جغرافیایى و اطلاعات شهر باکو

می توان از باکو به عنوان بزرگترین و زیباترین شهر آذربایجان و همچنین بزرگ ‌ترین شهری بندری دریاچه خزر در منطقه قفقاز نام برد. این شهر زیبا ۲۸ متر پایین تر از سطح دریا در شبه جزیره آبشرون که در ساحل غربی دریایچه خزر قرار گرفته و جزو یکی از مناطق نفت خیز جهان به شمار می رود که طبق بررسی ها دارای نفت سنگین می‌باشد.

باکو به دوازده منطقه شهری یا اداری رسمی و ۴۸ محله تقسیم شده، سرزمینی زیبا و بسیار فرهنگی که بخش هایی از شهر قدیمی آن به همراه کاخ شیروان شاهان (به ترکی آذربایجانی، شیروانشاهلار سارایی) و قلعه دختر که با نام قیر گالاسی معروف است به عنوان میراث جهانی یونسکو در سال ۲۰۰۰ به ثبت رسیده اند. بر اساس رتبه بندی های سایت لونلی پلنت باکوی پایتخت آذربایجان و در میان ۱۰ شهر برتر با زندگی شهری شبانگاهی لذت بخش قرار دارد. همچنین می توان از این شهر به عنوان یکی از مراکز علمی، فرهنگی و صنعتی آذربایجان نام برد، جایی که بسیاری از کمپانی های بزرگ آذربایجانی در آن مستقر هستند. بندر تجاری و بین المللی‌باکو در طول سال زیرساختهای لازم برای حمل و نقل بیش از دو میلیون تن کالای عمومی و خشک را دارا است. در سال های اخیر،باکو این شهر زیبای قفقاز افتخار میزبانی از رویدادهای بسیار مهمی در سطوح بین المللی را داشته، رویدادهایی مهمی نظیر پنجاه و هفتمین دوره از مسابقات یورو ویژن در سال ۲۰۱۲، بازی های اروپایی سال ۲۰۱۵، اتومبیل رانی فرمول یک گرند پری (Grand Prix) سال ۲۰۱۶، چهارمین مسابقات همبستگی اسلامی و مسابقات اتومبیل رانی فرمول یک گرندپری آذربایجان در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸. همچنین مسابقات یوفا یورو ۲۰۲۰ نیز در این شهر آذربایجان برگزار خواهند شد و جزو گزینه های انتخابی برای اکسپو ۲۰۲۵ (Expo 2025) در مقابل یکاترینبورگ، روسیه، اوسکا و ژاپن می باشد. در این شهر بادهای بسیار خشنی نیز می وزد تا جاییکه گاها از آن به عنوان شهر بادها نیز یاد می شود. همچنین این شهر دومین کشور در منطقه قفقاز است که بعد از اوکراین میزبان فینال یکی از دو لیگ معتبر اروپایی یعنی لیگ اروپا در سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

جمعیت باکو

طبق سرشماری های رسمی دولت جمهوری آذربایجان آمار جمعیت در سال ۲۰۰۹ به حدود ۲.۵۷۰.۰۰۰ نفر میرسید، اما اکنون و طبق تحقیقات و بررسی در سال ۲۰۱۸ و آمار رسمی منتشر شده جمعیت این شهر به حدود ۳.۵۰۰.۰۰۰ هزار نفر میرسد.

تاریخچه شهر باکو

شواهد تاریخی در رابطه با باکو به قرن ششم میلادی باز میگردد، جایی که همواره بخشی از حکومت های ایرانی بوده است، در متون تاریخی آمده است، شیروان شاهان ابتدا در شهر شاماخی ساکن بوده اند اما پس از زلزله ویرانگر قرن ۱۲ میلادی پادشاهان این سلسله‌ باکو را به عنوان پایتخت جدید سلسله خود انتخاب نموده و شروع به ساخت شهری جدید می کنند. در طول تاریخ پادشاهی ایرانی نفوذ شاهان و دربار ایران در این منطقه بسیار زیاد بوده است. تاریخچه تصرفات‌باکو به زمان پطر اول برمیگردد که در حدود سال ۱۷۰۰ دو دهه کاملا این منطقه را تسخیر کرده بود، بعد از او و در زمان جنگ های ایران و روسیه در حدود سال ۱۸۰۰ این منطقه به تصرف روس ها درآمد و در سال ۱۸۱۳ طبق عهدنامه گلستان به روس ها واگذار شد، در این زمان اهمیت نفت در منطقه برای روس ها بسیار بالا بود، آنها در تلاش بودند تا نفت را انحصاری کرده و به همین منظور برای گسترش میادین نفتی جمع قابل توجهی از کشاورزان روس را برای کار در این میدان های نفتی به این منطقه فرستادند. بعد ها در این منطقه در زمان جنگ جهانی اول ، دوم و در زمان استالین رخداد های بزرگی در چالش با نفت به وقوع پیوست.
نام این شهر و به دلیل وزش باد همیشگی در این منطقه به بادکوبه در طول دوران ها بود که در گذر زمان به باکو تغییر نامه داده شده است.این شهر باستانی نزد زرتشتیان بسیار محترم است زیرا یکی از تاریخی ترین آتشکده های تاریخ ایران باستان در این منطقه و در شهر امروزی قرار دارد.