با اعلام شورای جهانی گردشگری آذربایجان – باکو در صدر کشور های عضو این سازمان در سال ۲۰۱۶ قرار گرفت. چندی پیش نیز وزیر فرهنگ و گردشگری آذربایجان از جذب یک میلیون گردشگر در ۵ ماه اول سال ۲۰۱۷ به این کشور خبر داد.

طبق اعلام شورای جهانی سفر و گردشگری باکو با رشد ۲۴ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ پیشرفت خود را ادامه داده است. در این مدت حدود ۹۰ میلیون دلار معاملات ارزی، خرید و خدمات حمل و نقل در آذربایجان انجام شده است.

در سال ۲۰۰۰ میلادی آذربایجان هدف اول خود را رشد صنعت گردشگری قرار دارد و سرمایه گذاری های بسیار در این زمینه انجام داده است، و در آینده نیز قرار است به راه ادامه دهد، جزایر مصنوعی خزر، و شهر سفید که در سال های ۲۰۲۵ و ۲۰۳۰ به بهره برداری خواهند رسید از جمله این طرح های بی نظیر گردشگری در باکو است.

وزیر فرهنگ و گردشگری آذربایجان با اشاره به اینکه باکو یکی از شهر های بسیار زیبای قفقاز است و زمینه پیشرفت بیشتر وجود دارد گفت:

ما در باکو در چهار فصل سال میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان هستیم، و با برگزاری فستیوال ها، مسابقات ورزشی و جشن های ملی مانند (سال نو میلادی) و (جشن باستانی عید نوروز باکو) سعی در راضی نگه داشتن گردشگران داریم. باکو از طرف سازمان جهانی گردشگری به عنوان یکی از قطب های جدید گردشگری در سال ۲۰۱۰ معرفی شد و حالا در صدر فهرست رشد جذب گردشگر است، و این نشان میدهد که ما رضایت گردشگران بسیاری را بدست آورده ایم. سعی ما بر این است که همه ساله این پیشرفت ادامه دار باشد.

نمودار رشد گردشگری در آذربایجان-باکو
نمودار رشد گردشگری در باکوآذربایجان

آذربایجان یکی از کشور های پیشرو در صنعت گردشگری است و آن را فرزند خلف پاریس و دبی می نامند. باکوی آذربایجان به عنوان سرآمد شهر های آذربایجان در حال حاضر چشم انداز بلند پروازانه ای دارد که بزودی با محقق شدن آنها نگاه گردشگری جهانی به سمت آن معطوف خواهد شد.

باکو‌گشت مجری مستقیم تور باکو در آذربایجان تنها کارگزار مستقر در باکو که توانایی اجرای تور در تمام ایام سال و روز های هفته را دارا میباشد از شما دعوت می کند اگر تا به حال به عروس قفقاز سفر نکرده اید، فقط یکبار آن را با باکو‌گشت تجربه کنید.