باکو گشت : شهر باکو پایتخت آذربایجان یکی از زیبا ترین و پر جمعیت ترین شهر های دریای خزر ، باکو با در اختیار داشتن منابع نفتی و گازی و همچنین داشتن جاذبه های توریسی کهن و دیدنی ، برگزاری نمایشگاه های بین المللی ، مسابقات بین المللی و … در تلاش است تا نام خود را در بین شهر ها و کشور های توریست پذیر و پیشرفته جهان به ثبت برساند .

Baku Panorama
نمایی از شهر ساحلی باکو در شب

تاریخچه باکو

از آنچه که در تاریخ بوده و در محافل نقل میشود قدمت باکو به قرن ششم بعد از میلاد مسیح باز میگردد و در آن زمان نیز همواره جزئی است حکومت های شاهنشاهی ایرانی بوده است . دست نوشته ها و کتاب های تاریخی نشان میدهند که پس از پس از یک زلزله ی عظیم در قرن دوازدهم در آذربایجان در زمان سلسه شیروانشاهان که منجر به ویرانی شهر شماخی شد ، این سلسه باکو را پایتخت خود قرار داد .

در زمان شیروانشاهان ، باکو جزئی از خاک شروان بود . شروان مانند بقیه بخشی از اران نبود و آذربایجان به منطقه جنوب رود ارس گفته میشد . در زمان صفویان این شهر به بخشی از ایران بدل گشت .

۲ قرن بعد حکومت عثمانی در قرن شانزدهم پس از میلاد طی دوره ای کوتاه به قسمت اعظمی از قفقاز قدیم از جمله بر این شهر چیره گشت . نادرشاه افشار بزرگ شاه سلسله ی افشاریه توانست این قسمت را از اران و گرجستان امروزی و منطقه فعلی ارمنستان دوباره به ایران بازگرداند . اما این منطقه در زمان فتحلی شاه در جریان جنگ بین ایرانی ها و روسی ها این ناحیه با حیله گری توسط دو تعهد نامه گلستان و ترکمنچای از ایران جدا و به خاک روس ها پیوست شد . این شهر در گذشته و در اوایل قرن بیستم میلادی از بزرگترین تولید کنندگان نفت جهان بود.

جاذبه های گردشگری ، تاریخی باکو

پرجمعیت ترین شهر آذربایجان دارای جاذبه های گردشگری فراوان است که باعث میشود هر ساله این شهر همه ساله از سراسر نقاط جهان توریست های و بازدید کنندگان فراوانی جذب کند که این خود باعث رشد و شکوفایی باکو در سال های آینده با توجه به برنامه ریزی هایی که برای این شهر در نظر گرفته اند شود .

کاخ شیروان شاه
کاخ شیروان شاه

از اماکن و جاذبه های تاریخی پایتخت آذربایجان میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 با برنامه ریزی تبدیل شدن به شهری مدرن بناهای مردن جدیدی درون شهر ایجاد کرده است که تبدیل به نماد های جدید شهر شده اند از جمله این بناهای مدرن میتوان به :

مجتمع پارک آبی
مجتمع پارک آبی

همه ساله گردشگران بسیار زیاد دارد . یکی از دلایلی که بسیار از توریست های ایرانی این شهر را برای مقصد مسافرت خود انتخاب می کنند شباهت فرهنگی ، خوراک و تا حدودی پوشاک است .

اگر شما قصد دارید به این شهر زیبا و پر از جاذبه های هیجان انگیز سفر کنید باکو گشت میتواند شما را در این امر یاری کنید . ما در کمترین زمان برای شما ویزای الکترونیکی آذربایجان را فراهم می کنیم ، بلیط پروازتان را به سرعت تهیه می کنیم و با کمترین هزینه شما را در بهترین هتل های این شهر اسکان میدهیم . فقط کافیست که با ما تماس بگیرید . ما در اسرع وقت و همه روزه پاسخ گوی شما هستیم .

برای مشاهده ی تور های باکو کلیک کنید

برای ارتباط با ما لطفا اینجا کلیک کنید