تور باکو – مرکز کتاب باکو فعالیت های ادبیاتی و کتابی زیادی را ارائه می دهد و آنجا به مکانی عالی برای خوره های کتاب در پایتخت تبدیل شده است. این مرکز نوعی بهشت ​​برای همه دوستداران کتاب است.

با تصمیم کمیته اجرایی CIS، مرکز کتاب باکو “به دلیل کار عالی در زمینه توسعه و توزیع داخلی کتاب و تبادل بین المللی کتاب در سال ۲۰۱۸” موفق به دریافت جایزه بین المللی و دیپلم افتخار شده است. مراسم اهدای جوایز در ۶ سپتامبر در مسکو در یکی از غرفه های نمایشگاه دستاوردهای اقتصادی به عنوان بخشی از نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار شد.

بیش از یک سال پیش، در اوت سال ۲۰۱۸ ، مرکز کتاب باکو درهای خود را برای باکوویان و مهمانان بیشمار پایتخت گشود. تنها در یک سال این مرکز به موفقیت های بزرگی دست یافته و به یکی از جالب ترین و منحصر به فرد ترین مکان های پایتخت آذربایجان تبدیل شده است. مرکز کتاب باکو طیف گسترده ای از کتاب های ژانرهای مختلف را به زبان های آذربایجانی ، روسی ، ترکی ، انگلیسی ، چینی ، فرانسوی ، آلمانی ، عربی و سایر زبان ها ارائه می دهد. به لطف مانیتورهای لمسی نصب شده، جستجوی مناسب برای کتاب های مورد نظرتان وجود دارد.

این مرکز با ابتکار عمل و با حمایت بنیاد حیدر علی اف در ۲۸ آگوست ۲۰۱۸ ایجاد شد که رئیس جمهور جمهوری آذربایجان الهام علی اف و بانوی اول مهریبان علی اف در مراسم افتتاحیه شرکت کردند. مرکز کتاب باکو در تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۱۸ به طور رسمی برای بازدید کنندگان افتتاح شد که در نزدیکی پارک خاقانی واقع شده است.

هدف اصلی این مرکز جلب توجه مردم به کتاب به عنوان حامل ارزشهای فرهنگی ، معنوی و دانش مفید است. در اینجا کتابفروشی ها همچنین می توانند در نمایشگاه کتابها ، عصرهای ادبی و موسیقی ، جلسات با کارگران فرهنگی و هنری ، کلاسهای کارشناسی موضوعی و موارد دیگر شرکت کنند. این مرکز همچنین با حضور سازمان های بین المللی و مأموریت های دیپلماتیک ، رویدادهایی را برگزار می کند.