باکو ، معرفی شهر باکو و هزینه های سفر

باکو ، معرفی شهر باکو و هزینه های سفر

تور باکو ، باکوگشت : سفر به هر نقطه ای از دنیا نیازمند برنامه ریزی و دانستن هزینه ها است، برای سفر به باکو هم قطعا نیاز دارید تا برای هزینه های سفر برنامه ریزی کنید. باکو بزرگ ترین شهر قفقاز، ملقب به عروس قفقاز و پیشرفت و معماری آن را با دبی و پاریس مقایسه می کنند. این شهر زیبا ترکیبی است از تاریخ، فرهنگ غنی، زیرساخت های مناسب گردشگری و مدرنیته که روز به روز در حال جذب گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به ویژه ایران است. باکو شهری ساحلی، تاریخی،مدرن و با سرعتی بالا در حال پیشرفت و بزودی قرار است بزرگترین جزایر مصنوعی جهان با بودجه ای بسیار هنگفت در حال ساخت است و نرخ جذب گردشگر هر روز در این کشور بالاتر میرود. در ادامه با باکوگشت همراه باشید تا هزینه های سفر به باکو را با هم مرور کنیم.

معرفی باکو ؛ هزینه های سفر به باکوآذربایجان

باکو پایتخت آذربایجان یا به زبان آذربایجانی (BAKI) بزرگترین و زیباترین شهر منطقه قفقاز و مقلب به عروس قفقاز است. این شهر یکی از شهرهای نفت خیز جهان است، همچنین باکو بزرگترین بندر کشور جمهوری‌آذربایجان نیز به شمار می آید. سرمایه گذاری دولت و چشم انداز های بی نظیر آذربایجان در طی 10 سال گذشته موجب پیشرفت چشمگیر گردشگری در این کشور شده است.
ایچری شهر (شهرقدیمی باکو) همراه با برج ها و کاخ ها بجامانده از سده های میانی است که هم اکنون در قلب باکو واقع شده و حتی به عنوان میراث فرهنگ جهانی در یونسکو نیز به ثبت رسیده است.
باکو دارای 11 منطقه است که از جمله معروف ترین آنها میتوان به نریمانف ، نسیمی، نظامی ، خطایی ، سوراخانی، یاسامال اشاره کرد .

پایتخت کشور آذربایجان کشوری که 10 میلیون نفر جمعیت دارد، 3 میلیون نفر را در خود گنجانده است و این رقم با عبور و مرور و رفت و آمد شهرستانی ها به این باکو در روز به 4 الی 5 میلیون نفر نیز می‌رسد. باکو دارای یک بیشینه ی تاریخی بسیار قدرتمند و مشترکات فرهنگی بسیاری با شهرهای ایران است. نام باکو به دلیل وزش بادهای شدید همیشگی که در شبه جزیره ی آبشرون اتفاق می افتد "بادکوبه" بوده است که یک لغت فارسی کهن است، اما برخی معتقد هستند، ریشه‌ی این کلمه به معنی شهر خدا میباشد.

همانطور که اشاره شد پایتخت آذربایجان در شبه جزیره آبشرون قرار گرفته است، و طبق تعریفی که از شبه جزیره میتوان داشت بدین معنی است که باکو از شمال و جنوب و شرق منتهی به دریای خزر است و فقط از سمت غرب به قفقاز متصل ، است. همچنین جالب است بدانید پایتخت آذربایجان با -28 متر از سطح دریا بزرگ ترین و تنها پایتخت دنیاست که در پایین ترین سطح از دریا قرار دارد.

مراکز شهر باکو به چند نقطه مهم تقسیم می‌شوند. مهم ترین بخش شهر که به دلیل دسترسی آسان از همه نقاط شهر در دسترس است خیابان 28 می است که به "28 مای" معروف است که از نکاتی که باعث اهمیت این نقطه از شهر شده اند می‌شوند میتوان به وجود بزرگترین ایستگاه متروی باکو، ترمینال اصلی اتوبوس های شهری باکو، مراکز خرید تلفن همراه همچنین و مرکز خرید 28 مال باکو که یکی از اصلی ترین مراکز خرید باکو در این خیابان واقع شده است.

خیابان تارگویی، نظامی، فلاورلر که هر سه به یکی از زیباترین بخش های شهر اتلاق می‌شوند نیز یکی دیگر از مراکز شهر باکو است که بیشتر مورد توجه توریست هاست و همچنین بیشتر یک خیابان برای خرید و گشت و گذار در روز و شب و است که برای همه‌ی مردم و اکثر توریست ها مورد توجه است.

مهم ترین نکات سفر به باکو

قبل از هر سفری باید اطلاعاتی درباره مقصد سفر داشته باشیم زیرا قوانین کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارند و همه جا شامل قوانین بین المللی نمی‌شود.
- ویزا اولین مورد سفر به آذربایجان و رسیدن به باکو است. به این نکته دقت کنید که اتباع ایرانی برای سفر به آذربایجان حتما باید ویزای آذربایجان را دریافت کنند و بدون ویزا سفر به این کشور غیر ممکن است. برای دریافت ویزا اگر بصورت هوایی سفر کنید میتوانید در فرودگاه حیدرعلی اف باکو ویزای خود را با پرداخت 26 دلار در کمتر از چند دقیقه دریافت کنید، اما اگر برای سفر به باکو از مبادی یا مرزهای زمینی آذربایجان قصد سفر زمینی به این کشور را دارید باید از قبل ویزای خود را تهیه کنید که میتوانید از طریق سفارت آذربایجان در تهران بصورت لیبلی و یا سایت آسان ویزا بصورت الکترونیکی دریافت کنید.

- پول رایج آذربایجان منات است و نرخ برابری آن با دلار تقریبا به ازای هر یک دلار 1.7 منات است، اجباری برای خرید منات نیست ولی توصیه می‌شود که منات تهیه کنید و از همراه آوردن دلار تا حد امکان پرهیز کنید.

- زبان رسمی مردم آذربایجان به ویژه باکو آذربایجانی است و زبان دوم زبان روسی است اما این به این معنا نیست که زبان کسی نمیتواند در این شهر به زبان انگلیسی تکلم کند، در سالهای اخیر به دلیل گسترش زیرساخت های زبان انگلیسی نیز در بین مردم تقویت شده و بیشتر از قبل شنیده می‌شود.

- میتوان گفت که 80 درصد مردم آذربایجان مسلمان هستند اما در این کشور سکولاریسم وجود دارد و این بدین معنی خواهد بود که در این کشور آزادی مذهب وجود دارد.

دیدنی های باکو : در یک مطلب بصورت کامل و مفصل در مورد دیدنی های‌باکو برایتان نوشته ایم، اما بصورت خلاصه در مورد دیدنی های باکو برایتان چند سطری توضیح میدهیم.

شماره تلفن های ضروری باکو

شمارهعنوان
+994پیش شماره تلفن
12پیش شماره باکو
101آتشنشانی
102پلیس
103فوریت های پزشکی
104حوادث گاز
4330361کنسولگری ایران

فصل سفر به باکو و تعطیلات رسمی

اگر قصد سفر به باکو یا به هر مقصدی را دارید یکی از نکات مهمی که باید در نظر داشته باشید فصل مناسب سفر است، در باکو بهار ابتدا با روزهای سرد و گرم شروع می‌شود و خیلی گرم نیست، اما هرچه به تابستان نزدیکتر می‌شویم هوا گرمتر میشود، در  تابستان هوای باکو نیمه خشک است و آفتاب گرم آن در کنار ساحل تجربه ای خاص محسوب می‌شود که برای تفریحات آبی هوای خوبی قلمداد می‌شود، تا اواسط پاییز هوا متعدل است و از نیمه به بعد هوا رو به سردی و بادهای معروف باکو شروع به وزیدن می‌کنند و در فصل زمستان ژانویه دیدنی دارد و در ادامه نیز میتوانید شاهد بارش برف و باران به همراه ورزش باد باشید

آذربایجان نسبت به کشور ما تعطیلات زیادی ندارد ولی قابل بحث است و کم هم نیست، که به برخی از مهم ترین آنها اشاره میکنیم، مهم ترین تعطیلات آذربایجانی ها تعطیلات سال نو میلادی است که 1 و 2 ژانویه را شامل می‌شود.، 20 ژانویه یا روز ژانویه سیاه که مربوط به قتل عام مردم آذربایجان در جنگ با ارمنستان است، تعطیلات عید نوروز که در آذربایجان یک عید باستانی به شمار می‌آید و از 20 الی 26 مارچ تعطیل است، 28 می روز استقلال آذربایجان نیز یکی دیگر از تعطیلات مهم این کشور است.

بلوار ملی

بلوار ملی یا پارک بلوار یکی از دیدنی های شهر دیدنی باکو است که در به درازای ساحل جنوب‌باکو کشیده شده است، این بلوار که به پارک بلوار یا ساحل هم معروف است بسیار زیبا بوده دارای شهربازی های کوچک، رستوران ها و کافه ها است و یک فضای بسیار وسیع برای پیاده روی برایتان به ارمقان می آورد که میتوانید از آن استفاده کنید

دیدنی های آذربایجان باکو ، هزینه های سفر به شهر باکو

ایچری شهر

شهر قدیمی یا ایچری شهر در قلب باکو قرار دارد، به راحتی میتوانید در آن قدم بزنید و چند ساعت را به خوش گذرانی بپردازید، در ایچری شهر رستوران های سنتی با غذاهای آذری پذیرای شما خواهند بود همچنین میتوانید از کاخ ها و برج ها و موزه ها در این مجموعه زیبا دیدن کنید.
باکو ، هزینه های سفر به شهر باکو

قیر قالاسی / قلعه دختر

قیز قالاسی یا قلعه دختر یکی از برج های تاریخی واقع در شهر قدیمی است، این برج زیبا و آجری که قدمت بسیار زیادی دارد طبق افسانه ها علت های مختلفی برای نام گذاری دارد. اما اگر به باکو و ایچری شهر رفتید حتما از این برج زیبا هم دیدن کنید.

مکان های دیدنی باکو آذربایجان

دیدنی های‌‌باکو - قلعه دختر

مرکز فرهنگی حیدرعلی

یکی از بینظیرترین بناهای موجود در باکو و حتی در دنیا از نظر معماری ، مرکز ملی حیدرعلی اف باکو است، زیبایی این بنا که به دست زاها حدید معمار معروف ساخته شده است غیر قابل وصف است، این بنا که به شکل امضای حیدرعلی اف رئیس جمهور فقید آذربایجان است دارای فرهنگسراها موزه ی هدایای شخصی ، ماشین های حیدرعلی اف و ... است که همه روزه برای بازدید عموم باز است.

جاذبه های دیدنی باکو

مرکز ملی حیدر علی اف

تارگوویی

درست در نزدیکی شهر قدیمی یکی از زیباترین خیابان های دنیا قرار گرفته است، تارگوویی باکو، یکی از جاهایی است که در سفر به باکو حتما باید آن را تجربه کنید، تجربه غذا خوردن و قدم زدن خرید کردن و وقت گذرانی در این خیابان بسیار زیبا را از دست ندهید.

مکان های دیدنی باکو

خیابان تارگویی

موزه فرش

موزه فرش آذربایجان گنجیه گرانبهای فرش های دستباف آذری و چندین کشور مختلف است، فرش در آذربایجان از اهمین ویژه ای برخودار است، اولین موزه فرش دنیا نیز به دلیل همین اهمیت ویژه در بلوار ملی به شکل یک فرش لوله شده ساخته شد.

مکان های دیدنی باکو

موزه فرش آذربایجان - باکو

آتشگاه سورخانی باکو

آتشگاه سورخانی یکی از دیگر دیدنی هاست ، این آتشگاه که قدمت بسیار زیادی دارد طبق نظریات تاریخی از مکان های پرستش آتش نزد زرتشتیان است، آذربایجان که به سرزمین باد و آتش معروف است اهمیت ویژه ای به این آتشگاه زیبا و تاریخی میدهد.
آتشگاه سورخانی - باکو

ویدیو ؛ باکو عروس قفقاز

هزینه های سفر به باکو

برای اینکه شما را بهتر با هزینه هرای سفر به باکو آشنا کنیم، مطلب را به قسمت ها مختلفی تقسیم می کنیم تا از خواندن آن احساس خستگی نکنید و تا پایان همراه ما باشید، البته هزینه های درج شده در این مطلب تقریبا میانگین قیمت های معمول درباکو است و تغییرات قیمت امری طبیعی است

واحد پول جمهوری آذربایجان و تبدیل نرخ ارز

واحد پول جمهوری آذربایجان منات است، و پول رایج آن بدین صورت شمارش میشود. هر منات در بازار ایران و خرید و فروش های ارز 6500 تومان قیمت دارد و میتوانید آن را میتوانید از باجه های مرزی و همینطور شعبه بانک ملی فرودگاه بین المللی امام خمینی تهیه کنید، یا اینکه میتوانید دلار تهیه کنید و در آذربایجان آنرا تبدیل کنید، همچنین اگر دارای مسترکارت یا ویزا کارت رایج در دنیا هستید میتوانید از طریق عابربانک های موجود در شهر پول دریافت کنید. برای شمارش اسکناس ها از منات و شمارش سکه های رایج از قپیک استفاده میشود، هر 100 قپیک معادل یک منات است. در ادامه به معرفی اسکناس ها و سکه ها میپردازیم.

اسکناس ها: یک منات {آبی خاکستری}، 5 منات {نارنجی}، 10 منات {آبی}، 20 منات {سبز}، 50 منات {زرد}، 100 منات {بنفش کم‌رنگ}

سکه ها: کم ارزش ترین سکه 1 قپیک و بیشتر آن که سکه‌ی دولایه است 50 قپیک است در تصویر زیر میتوانید مشاهده کنید

اسکناس ها و سکه های آذربایجان

اسکناس ها و سکه های آذربایجان

هزینه ها و مدارک لازم برای سفر به باکوآذربایجان

برای سفر به آذربایجان شما باید ویزا داشته باشید، و اولین مدرکی که جهت [اخذ ویزای آذربایجان] به آن نیاز دارید، پاسپورت با شش ماه اعتبار است.

اگر پاسپورت ندارید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید و در مجموع برای اخذ پاسپورت باید حدود 110 هزار تومان هزینه کنید و 7 الی 10 روز کاری منتظر دریافت پاسپورت درب منزل خود باشید

پس از صدور پاسپورت میتوانید نسبت به اخذ ویزای آذربایجان(باکو) اقدام کنید، ویزای به دو صورت لیبل و الکترونیکی صادر می شود که برای کسب اطلاعات بیشتر ویزای آذربایجان و هزینه های آن میتوانید به این صفحه مراجعه کنید. از اسفند ماه سال گذشته و با توافق دولت مردان ایران و جمهوری آذربایجان ویزای آذریجان بصورت فوری و در فرودگاه با پرداخت مبلغ 26 دلار صادر می‌شود چنانچه قصد سفر هوایی دارید میتوانید ویزای خود را در فرودگاه اخذ کنید اما اگر همچنان از آن دسته افرادی هستید که زمینی به آذربایجان سفر می کنید باید قبل از سفر ویزای خود را تهیه کنید.

تور باکو تابستان 96 - تور باکو باکو گشت

 هزینه ها و مدارک لازم برای شروع سفر

برای سفر به باکو با توجه به اشتباه عموم دو راه برای سفر به باکو وجود دارد، هوایی و زمینی هیچ راهی برای سفر با کشتی به این شهر وجود ندارد البته سفر با قطار امکان پذیر است که باید ابتدا از مرز عبور کنید و سپس با قطار های آستارا-باکو که هزینه ی حدود 20 هزار تومان و بیشتر هستند بپردازید. در سفر به این شهر روش هوایی قطعا هزینه بیشتری نسبت به سفر زمینی دارد، اگر حوصله سفر زمینی ندارید و به آسودگی در سفر فکر می کنید پیشنهاد می کنیم حتما سفر هوایی را انتخاب کنید، اگر به سفر زمینی عادت دارید و به هر دلیلی از جمله، ترس از هواپیما، هزینه ی بیشتر، احساس راحتی بیشتر در سفر زمینی را ترجیح میدهید پس شک نکنید و حتما آن را انجام دهید.

اگر قصد استفاده خرید تور باکو را دارید، تورها به دو صورت در دسترس هستند، که عبارتند از:  تور زمینی‌باکو و تور هوایی باکو

و یا اگر قصد مسافرت شخصی دارید به سه روش میتوانید به باکو سفر کنید،که عبارتند از:  سفر با هواپیما، سفر با اتوبوس یا مینی بوس، سفر با وسیله نقلیه شخصی

سفر با تور مسافرتی به باکو

تور زمینی باکو : تور زمینی نسبت به تور هوایی ارزان تر است و با توجه به تعداد نفرات از مرزهای مشترک ایران و آذربایجان ترانسفر به آذربایجان انجام میشود. طول تمام تور های باکو عموما 3 شب و 4 روز میباشد و تور زمینی هم سه شب و چهار روز شروع میشود. هزینه‌ی تورهای زمینی از 800 هزار تومان شروع شده و تا 2 میلیون تومان متغیر میباشد. توجه داشته باشید که قیمت پایین تر تضمینی بر کیفیت تور ندارد.

تور زمینی در باکو‌گشت از مرز آستارا یا بیله سوار شروع شده و با توجه به تعداد نفرات با اتومبیل شاسی بلند،مینی بوس فول VIP یا اتوبوس ترانسفر به‌باکو انجام میشود. برای {دانلود پکیج تورهای زمینی باکو} کلیک کنید.

هزینه سفر زمینی به باکو ، هزینه سفر به باکو

تور هوایی باکو : تورهای هوایی باکو به مدت 3 شب و 4 روز شروع شده و یا بیشتر نیز امکان دارند. اکثر پروازها از تهران و فرودگاه بین المللی امام خمینی با پرواز هواپیمایی آزال انجام میشود که پرواز بسیار با کیفیتی دارد. از حدود یک سال پیش هواپیمایی های ایرانی نیز به باکو دارند که از جمله آنها میتوان به ماهان، ایران ایر و کیش ایر اشاره کرد. قیمت تور هوایی حدودا از 1.500.000 تومان شروع شده و تا 4 میلیون تومان متغیر است.

تورهای هوایی باکو‌گشت از تهران، مشهد و تبریز قابل اجرا میباشند، و باکو‌گشت تنها شرکتی است که تمام ایام هفته به باکو تور دارد. برای مشاهده {قیمت تورهای هوایی باکو} کلیک کنید.
*همچنین تور هوایی باکو با هواپیمایی ماهان فقط در باکو‌گشت برای هر نفر 150 هزار تومان تخفیف ویژه دارد

.:.:  تور باکو ، قیمت تور باکو .:.:.

هزینه سفر هوایی به باکو ، هزینه سفر به باکو

سفر شخصی به باکو

در سفر شخصی شما راه های مختلفی پیش رو دارید، با در نظر گرفتن شرایط خودتان و اینکه در کدام یک از این روش‌های سفر راحت تر هستید به عهده ی شماست، شمایید که انتخاب میکنید هزینه‌ی بیشتری کنید و مسافرتی آسوده داشته باشید یا هزینه‌ی کمتر و کمی سختی را به جان بخرید. برای سفر به باکو میتوانید با هواپیما، اتوبوس، ماشین شخصی، یا تاکسی کرایه سواری. در ادامه به بررسی هر کدام از این موارد می پردازیم

 • هواپیما

هزینه‌ی بلیط هواپیما تهران-باکو بصورت رفت و برگشت از قیمت 800 هزار تومان شروع و میتواند تا 2 میلیون و 500 هزار تومان متغیر باشد
هزینه بلیط هواپیما تبریز-باکو بصورت رفت و برگشت از قیمت 400 هزار تومان شروع و میتواند تا 1 میلیون و 500 هزار تومان متغیر باشد

 • اتوبوس

هزینه‌ی بلیط اتوبوس هم با توجه به نقاط مختلف کشور مختلف است، هزینه بلیط از تهران تا باکو حدود 150تومان است، از تبریز120 تومان
همچنان اتوبوس های آذری از باکو به مقصد تهران و تبریز وجود دارد که هزینه‌ی نسبتا کمتری به اتوبوس های داخلی دریافت می کنند و کیفیت بهتری دارند، برای مقصد باکو-تهران حدود 120 هزار تومان و باکو-تبریز 100 تومان است، برای بررسی قیمت ها و ساعات حرکت و خرید بلیط اتوبوس ها میتوانید از اینجا کلیک کنید تا وارد سایت ترمینال اتوبوس های آذربایجان شوید

 • تاکسی

تاکسی های زیادی از لب مرز آذربایجان در آستارا و بیله سوار وجود دارند که میتوانید از آنها استفاده کنید تا به باکو بروید، هزینه‌ی آنها حدود 50 الی 100 دلار برای هر نفر از لب مرز، شروع میشود.

 • ماشین شخصی

سفر با اتومبیل شخصی خودتان به باکو مراحلی دارد که باید ابتدا آنها را انجام دهید و کمی هزینه بر است. قبل از اینکه بخواهید از کشور خارج شوید باید مراحل زیر را انجام دهید:
1– گواهینامه بین المللی (با اعتبار یکساله) : 95 هزار تومان
2– کارت بین المللی خودرو (با اعتبار یکساله): 86 هزار تومان
3– پلاک ترانزیت (دائمی): 288 هزار تومان
4– کارت عضویت کانون جهانگردی (با اعتبار یکساله) 44 هزار تومان
5– برچسب IR (دائمی): 4 هزار تومان
6– برگه کاپوتاژ (با اعتبار یکساله) : 17 هزار تومان
7– بیمه (اگر بیمه ایران بگیرید 15 روزه قیمتی حدود 70 هزار تومان دارد و بیمه سه ماهه ترک بین 210 تا 250 هزار تومان)

* بعد از یکسال و اتمام اعتبار کاپوتاژ باید حتما به گمرک مراجعه و آنرا ابطال یا تمدید نمایید. کاپوتاژ با اتمام مدت اعتبار "باطل" نمی شود. و عدم ابطال آن جریمه دارد.

* بعد از سال اول چنانچه قصد تمدید کاپوتاژ داشته باشید هزینه پلاک و برچسب IR نخواهید داشت.

* چنانچه در گمرک درگیر کارهای اداری نشوید، میتوانید انجام مراحل اداری را به یکی از کارگزاران گمرک بسپارید. معمولا این افراد با دریافت مبلغی بین 30 تا 60 هزار تومان، حدودا نیم ساعته کار دریافت کاپوتاژ را برای شما انجام خواهند داد.
در کشور آذربایجان اگر به موردی برخوردید که نگرانی برایتان پیش آمد میتوانید با پلیس آذربایجان با شماره 102 تماس بگیرید و یا اگر نیاز به آمبولانس داشتید 103 تماس بگیرید.

هزینه سفر شخصی به باکو ، هزینه سفر شخصی

سرویس ترانسفر از مرز باکو گشت

باکو‌گشت سرویس های مختلفی به مشتریان خود ارائه می کند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند، یکی از این سرویس ها سرویس ترانسفر رفت و برگشت از مرز آستارا یا بیله سوار است. برای مشاهده قیمت ها کلیک کنید

هزینه‌ های سفر باکو‌آذربایجان

بعد از اینکه شما تمام مراحل بالا را پشت سر گذاشتید و به هر یک از روش های بالا وارد خاک آذربایجان و شهر باکو شدید، باید هزینه های خورد و خوراک خرید، حمل و نقل و اقامت خود را در نظر بگیرید که ما در ادامه به تمام اینها خواهیم پرداخت، باکو شهری است که نسبت به تهران 15 الی 20 درصد ارزان تر است، پس در نظر داشته باشید اگر برنامه ریزی داشته باشید سفر پر هزینه‌ای نخواهید داشت، بطور کلی هزینه های شما در باکو به موراد زیر تقسیم میشود.

 • هزینه اقامت
 • هزینه ی غذا
 • هزینه های حمل و نقل
 • هزینه های خرید سوغاتی
 • هزینه های تفریح
 • هزینه تلفن همراه


هزینه های اقامت و زندگی
: برای اقامت در باکو راه های مختلفی پیش روی شماست، اجاره آپارتمان و ویلا، رزرو هتل، هاستل. انتخاب هر کدام از مواردی که ذکر شد بستگی به هزینه ای در توان شماست، راحتی طلبی و روحیه شما دارد. سفارش اینترنتی هتل و هاستل و در سفر به باکو مخصوصا از سایت های اینترنتی بزرگ گاها میتواند دردسر ساز باشد، امکان این وجود دارد شما رزرو خود را از طریق یک سایت خیلی معتبر اینترنتی تهیه کنید اما رزرو شما در بدو ورود به هتل باطل شود. ضمن اینکه بخاطر داشته باشید، تصاویر هتل همیشه بسیار زیباتر از واقعیت آنهاست، شما باید هتل هایی را انتخاب کنید که در مرکز شهر هستند، و در مناطق توریستی، از اینکه هزینه ی بیشتری برای هتل ها پرداخت کنید نحراسید، زیرا به راحتی میتواند سفر شما را تبدیل به یک سفر بسیار بد و با خاطرات بد کند. لیست هتل هایی که باکوگشت همواره تجربه همکاری با آنها را داشته در سایت ما موجود هست میتوانید مشاهده کنید، ما در مورد هتل های طرف قراردادمان اکراه نمی کنیم.

هاستل

اگر عادت دارید در هر شرایطی و محل اقامتتان را با چند نفر دیگر شریک شوید میتوانید هاستل را انتخاب کنید، هاستل را اگر بخواهیم بطور دقیق معنی کنیم میتوانیم بگوییم خوابگاه هایی هستند که در اختیار مسافران قرار میگیرند و گاها دارای سرویس حمام و آشپزخانه مشترک هستند. شما در هاستل فقط یک تخت و یک کمد یا مکانی برای قرار دادن وسایلتان هستید. هزینه ی هاستل در باکو از 10 منات شروع شده و تا 140 منات متغیر است. امنیت هاستل های باکو بسیار خوب است اما اگر از هر نظر نمیتوانید در این محیط زندگی کنید گزینه ی بعدی اجاره سوئیت یا آپارتمان است.

اجاره آپارتمان و سوئیت

اجاره آپارتمان و سوئیت در باکو یکی روش های متدوال و بسیار مورد استقبال مسافران است. آپارتمان های باکو در دو دسته هستند، آپارتمان های دسته اول کم کیفیت و ارزان که نباید انتظار داشته باشید در آن خیلی راحت باشید و یا حتی انتظار امنیت چندانی نداشته باشید این آپارتمان ها حدودا 30 دلار تا 50 دلار هستند. آپارتمان های دسته دوم کیفیت بسیار خوبی دارند و دارای امکاناتی نظیر آشپزخانه مجهز و وای فای رایگان، حمام های بسیار شیک و تمیز و دارای امنیت بسیار باورنکردنی، زیرا در بهترین مناطق شهر هستند. اقامت در آپارتمان های باکو ارزان تر از هتل برایتان تمام میشود زیرا این آپارتمان ها از قیمت 90 دلار شروع میشود و تا 300 دلار برای هر شب متغیر هستند، شما در اجاره آپارتمان نیازی ندارید که به ازای هر نفر پول پرداخت کنید و به ازای هر شب پول پرداخت می کنید. باکوگشت دارای لیست آپارتمان های بسیار شیکی در دسته دوم است که در بهترین مناطق هستند و دارای قیمت های بسیار عالی هستند. برای مشاهده تصاویر آپارتمان ها میتوانید روی {اجاره آپارتمان باکو} کلیک کنید

آپارتمان باکو، خانه در باکو ، سوئیت در باکو

اجاره ویلا

خانه های ویلایی بسیاری در باکو وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید، اکثر این ویلاها دارای قیمتی به ازای هر شب 300 دلار یا بیشتر هستند که حتی برخی از آنها دارای استخر نیز میباشند. توصیه میشود از اجاره ویلا در آذربایجان صرف نظر کنید زیرا بسیار دورتر از مرکز شهر هستند و امکان اینکه در حمل و نقل خود به مشکل بخورید بسیار زیاد است.

هزینه سفر به باکو، اجاره ویلا باکو ، هزینه های سفر به شهر باکو

رزرو هتل در باکو

گزینه ی بعدی رزرو هتل هست اگر یک اقامت بسیارمناسب میخواهید میتوانید هتل انتخاب کنید، البته نه هر هتلی، باکوگشت به شما توصیه می کند به هیچ وجه هتل های دو ستاره انتخاب نکنید و همچنین اگر هتل 3 ستاره انتخاب می کنید حتما از کیفیت آن مطمئن شوید. هتل های مطمئن و با کیفیت 3 ستاره‌باکو از حدود 50 دلار برای هر شب شروع شده و تا 250 دلار برای هتل های 5 ستاره تاپ متغیر است. هتل های ساحلی، مرکز شهر و بیرون شهر زیادی وجود دارند که ملاک تعیین قیمت هستند. در باکوگشت میتوانید هتل هایی که در بهترین نقاط شهرباکو هستند و ما آنها را با سابقه ی همکاری که داریم تضمین می کنیم رزرو کنید. برای {رزرو هتل در باکو} کلیک کنید تا لیست هتل ها را مشاهده کنید. نکاتی که در پاراگراف ابتدایی هزینه های اقامت برایتان شرح دادیم را حتما با دقت رعایت کنید، زیرا هموطنان بسیار زیادی به مشکل بوک کردن هتل برخورد کرده اند.
همچنین بخوانید { هتل باکو ؛ هتل چیست؟ همه چیز درباره هتل }

.:.:  رزرو هتل های باکو .:.:.

هزینه های سفر به باکوآذربایجان

هزینه غذا در باکو: در تمام شهر های دنیا شما میتوانید غذاهای های ارزان بین المللی مانند پیتزا و فست فود پیدا کنید که هزینه ی زیادی برای شما در پی ندارد. غذاهای محلی و ملی کشور مورد نظر هم وجود دارد که هزینه ی کمی بیشتر بیشتر گاها ارزان تر دارند، و در نهایت خوراکی و میوه. هزینه خورد و خوراک در مجموع به شما بستگی دارد، شما باید تصمیم بگیرید در یک رستوران شیک ناهار یا شام صرف کنید یا یک رستوران یا دکه بسیار کوچک و سیار. اکثرا رستوران های سطح شهر در رنج متوسط کیفیت بیزنس لانچ های با قیمت بسیار مناسب ارائه میدهند، همینطور قیمت غذا با توجه به زیبایی رستوران، موقعیت، موسیقی زنده و ... بسیار متفاوت است.

فست فود ها و رستوران های تاپ باکو

غذاهای بین المللی مانند همبرگر، پیتزا، و ساندویچ اکثرا در رستوران های محلی قیمت کمتری دارند که از 5 منات شروع و تا 25 منات متغیر است. اما رستوران های زنجیره ای معروف مانند مک دونالد یا فست فود های آذری معروف کمی بیشتر هستند، حدودا 5 تا 18 منات. قیمت غذا با توجه به کلاس رستورانی که انتخاب می کنید میتواند تا 60 منات هم بالا برود. در باکو فست فود های برند جهانی از جمله KFC , مک دونالدز پیتزا دومینو و ... در سطح شهر شعب مختلفی دارند که با قیمت های مناسبی میتوانید یک فست فود بین المللی را نیز تجربه کنید. رستوران های بسیار گران قیمت تر نیز وجود دارند که هزینه ی آنها بازهم به موقعیت مکانی شیک بودن رستوران و کیفیت غذا دارد.
درباکو رستوران به چند دسته تقسیم میشوند، رستوران های ساحلی، رستوران های آذری با غذاهای ملی آذربایجانی، رستوران های با غذاهای بین المللی ، دیگر رستوران ها
رستوران های ساحلی: در رستوران های ساحلی همانطور که مشخص است منو متشکل از ماهی و گاها مرغ است.
رستوران های ملی آذربایجانی: این گونه رستوران ها در باکو بصورت گسترده یافت میشوند اما تفاوت در آنها بدین صورت است که در برخی از آنها موسیقی زنده آذربایجانی نیز همیشه فعال است. منوی این رستوران ها عموما از غذاهای ملی آذربایجانی مانند؛ کباب ها و ... تشکیل شده است.
رستوران های بین المللی: در باکو از اینگونه رستوران ها کم و بیش در شهر به چشم میخورند، به عنوان مثال رستوران های ژاپنی، رستوران های چینی، رستوران ایتالیایی و ... منوی این رستوران نیز اکثرا از غذاهای کشورهای تابع تشکیل میشود.

باکو ، هزینه های سفر به شهر باکو - غذاهای باکو

سفر به باکو در تابستان 96

میان وعده های شیرین باکو

یک شانه تخم مرغ (12) در باکو حدودا 2 منات است، یه قالب پنیر 2.5 منات، پنیر محلی 5 تا 7 منات، یک بطری آب(1/5) 60 الی 80 قپیک، سینه مرغ تقریبا هم نرخ با بازار ایران و 4 تا 10 منات است، شیر هم لیتری 1.5 منات. گوجه فرنگی 2.5 منات، پیاز 0.5 منات، سبزی 0.3 منات. نان محلی هم در باکو پخته میشود که قیمت آن 0.5 منات است. در باکو میان وعده قطاب و دونر به عنوان میان وعده صرف میشوند، اما بطور کلی صرف چایی به همراه دوستان همراه با مربا، لیمو یا قلیان بسیار گسترده تر از نوشیدن گسترده قهوه است.

هزینه های سفر به باکوآذربایجان

هزینه تفریح در باکو: در باکو تفریحات زیادی وجود دارد تا از تمام زمان سفرتان لذت ببرید، تفریحات پارک آبی، آفتاب گرفتن در ساحل، شهر بازی، بازدید از مناطق دیدنی، بازدید از موزه ها و تورهای گردشگری مخصوص که ارائه میشوند.
تفریحات آبی در باکو مثل پارک آبی قیمت زیادی دارند مخصوصا در فصل تابستان زیرا این پارک ها رو باز هستند و فقط در تابستان فعال هستند، قیمت آنها حدودا 120 منات برای هر نفر هست، ما در باکوگشت تور 4 نفره ای داریم که همراه با ترانسفر رایگان رفت و برگشت و پرداخت ورودی پارک آبی برای هر نفر 45 دلار محاسبه میشود. برای رفتن به ساحل شنی باید حدود 5 تا 10 منات پرداخت کنید. بازدید از مناطق دیدنی و بازدید از موزه ها نیز اگر داخل شهر باشد هزینه ی در حدود 3 تا 5 منات دارد و اگر کمی دورتر و خارج از شهر باشد 7 تا 12 منات، تورهای گردشگری زیادی برای مسافران در باکو به اجرا گذاشته میشود که قیمت آنها حدود 60 دلار است. باکوگشت تنها مجری مستقیم تور باکو در ایران دارای گشت های شهری و گردشگری بسیار مناسبی است. میتوانید برای مشاهده {تورهای گشت شهری} کلیک کنید

دیدنی های باکو ، باکو ، هزینه های سفر به شهر باکو

دیدنی های باکو - پارک آبی دالغا بیچ

هزینه حمل و نقل در باکو: باکو دارای سه نوع حمل و نقل شهری است، مترو، اتوبوس، تاکسی. که هر کدام را در زیر بررسی می کنیم

مترو

متروی باکو یکی از قدیمی ترین مترو های خاورمیانه است و دارای خطوط مختلف تقریبا به تمام نقاط شهر است، برای ورود به مترو باید باکی کارت تهیه کنید و هر دفعه باید حدود 20 قپیک پرداخت کنید، این سرویس از ساعت 6 صبح، تا 12 شب فعال است. واگن های تعمیر شده و نوساز شده، ایستگاه های شیک، و تایم های مناسب و همینطور دسترسی تقریبا به تمام نقاط شهر از نکات متروی‌باکو است.

هزینه های سفر به باکوآذربایجان

اتوبوس

یکی از سرویس هایی که بسیار برای مسافران خارجی قابل تحمل است و در انتخاب آن تردید نمی کنند اتوبوس شهری است، هزینه آن هم میتوانید نقدی یا با کارت مخصوص پرداخت کنید، برای پیدا کردن خطوط اتوبوس از نقشه های باکو در ایستگاه ها استفاده کنید. اتوبوس های شهری‌باکو تقریبا در تمام نقاط شهر دیده میشوند، بصورت شبانه روزی و همینطور ساعت کاری فعال هستند، اتوبوس های قرمز رنگ عموما بیشتر از دیگر اتوبوس های شهری در باکو دیده میشوند. گستردگی خطوط هم نیازی به توضیح ندارد.

هزینه های سفر به باکوآذربایجان

تاکسی

در مورد تاکسی های‌باکو مطلب کاملی در سایت ما بخوانید که قبلا منتشر شده و در مورد هزینه تاکسی و بهترین سرویس های در باکو توضیحات کاملی ارائه شده است. تاکسی در باکو بصورت تلفنی بسیار رایج است اگر در باکو بودید برای کمتر کردن هزینه های خود حتما از این روش استفاده کنید. برای مطالعه (تاکسی های باکو) کلیک کنید

هزینه های سفر به باکوآذربایجان

هزینه سوغاتی در باکو: باکو سوغاتی های زیاد دارد که میتوانید در مطلب (سوغاتی ها باکو) بطور مفصل مطالعه کنید. هزینه ی خرید از فروشگاه ها تقریبا با ایران برابر و کمی ارزان تر از ایران است، به عنوان مثال یک شلوار جین حدودا 35 منات الی 140 منات قیمت دارد. اجناس دیگر نیست بسیار به ایران نزدیک و ارزان تر هستند، در باکو فستیوال خرید برگزار میشود که تخفیفات بسیار خوبی در آن برای مسافران در نظر گرفته میشود. برای مطالعه راهنمای کامل فستیوال خرید کلیک کنید. همچنین برای مطالعه مطلب بهترین مراکز خرید باکو کلیک کنید

هزینه های سفر به باکوآذربایجان

سوغاتی باکو

هزینه سیم کارت در باکو:در آذربایجان سه اپراتور آذرسل (با پیش شماره های 0099450 یا 0099451 ) ، باک سل ( با پیش شماره 0099455 ) و نار موبایل ( با پیش شماره های 0099470 یا 0099477 ) وجود دارد که تعرفه تماس همه با ایران حدود 60 قپیک یا 1400 تومان و تماس های داخلی 10 تا 20 قپیک بین 50 تا 100 تومان در دقیقه می شود که البته در لینکهای زیر می توانید نرخ تماسها را در هر یک از اپراتورها پیدا کنید.
آذرسل - نار موبایل - باک سل

هزینه های سفر به باکوآذربایجان

برای خرید سیم کارت راحترین راه این هست که در بدو ورود در سالن عمومی فرودگاه باکو اقدام به خرید سیم کارت با قیمتی حدود 5 تا 20 منات کنید در غیر اینصورت در خارج از فرودگاه فقط از دفتر مرکزی هر یک از اپراتورها (واقع در خ تارگوویی) میتوانید اقدام به خرید کنید چون قوانین آذربایجان اجازه خرید و فروش سیم کارت به افراد خارجی را موبایل فروشی های عادی نمیدهد. برای خرید سیم کارت حتما باید اصل پاسپورت خارجی خود را به همراه داشته باشید. در ضمن سرویس اینترنت در موبایهای آذربایجان بسیار خوب بوده و تقریبا سرعت دانلود بیش از 20 مگ در ثانیه می باشد اما حتما و حتما در زمان خرید سیم کارت اقدام به خرید بسته اینترنت (به آذری : اینترنت پاکت) کنید که اگر فراموش کنید تمام موجودی شما در کمتر از چند ساعت از شارژ اصلی موبایل کم می شود اما با خرید یک بسته (به آذری : اینترنت پاکت) 5 یا 10 مگابایتی بدون محدودیت زمانی چیزی حدود 7 تا 15 منات فقط میپردازید و از موجودی شارژ موبایلتان چیزی کسر نمیشود.

هزینه های سفر به باکوآذربایجان

نکاتی که باید در سفر به باکو بدانید: امنیت در باکو بسیار مقوله مهمی است، زیر در این کشور امنیت بالایی وجود دارد. در منطقه قفقاز باکو از امن ترین شهر است، اگر قصد سفر به باکو داشتید و احساس میکردید که‌باکو نمیتواند امنیت مورد نیاز شما در سفر را تامین کند سخت در اشتباه هستید، امنیت در آذربایجان نسبت به روسیه، ترکیه، گرجستان بالاتر است. امنیت شبگردی و قدم زدن در باکو نیز همینطور بالاست. شب ها افراد بسیاری در شهرباکو به قدم زنی می پردازند.
اما هرگز از یاد نبرید که شما هم باید نکاتی را رعایت کنید، 1- هیچ وقت در معابر و مراکز عمومی پول زیاد حمل نکنید، یا اگر مجبور به حمل پول هستید حتما مراقب باشید. در تمام طول سفر میتوانید با پلیس آذربایجان (102) تماس داشته باشید.

هزینه های سفر شخصی به باکو گاها دو برابر هزینه های سفر با تور است، اگر قصد  صرفه جویی در هزینه ها و زمان دارید بهترین کار انتخاب تور مسافرتی هست.

باکوگشت مجری مستقیم و اختصاصی تور باکو است، ما فقط در باکو فعالیت می کنیم و تخصصمان اجرای تورهای‌باکو است، اگر قصد سفر به باکو داشتید و نیاز به راهنمایی داشتید ما حتما میتوانیم کمکتان کنیم روی ما حساب کنید
منابع : ویکی پدیا باکو ، کارناوال

1 Response

 1. Fariba

  Your comment*

Leave a comment