اگر سوالات شما درباره ی آذربایجان ( باکو ) در بین سوال و جواب های متدوال زیر نبود لطفا از طریق فرم تماس باما و راه های ارتباطی دیگر با ما تماس بگیرید

Q?

فاصله زمینی تا باکو | تور باکو

A.

باکو گشت : سفر از طریق مرز بیله سوار موغان به غير از مسير هوايي ميتوان از راه دو گذرگاه مرزي نيز وارد كشور جمهوري آذربايجان شد مرز آستارا و مرز بيله سووار موغان لازم به ذكر است كه فاصله تا شهر باكو از مرز بيله سوار 200 كيلومتر و از مرز آستارا 350 كيلومتر است مسير بيله سوار براي ساكنين شمال غرب كشور مناسب بوده و مسير آستارا براي كساني كه از مركز و جنوب و شمال كشور وارد اين جمهوري ميشوند مناسب است اگر قصد مسافرت با اتوموبيل خود و از مسير تبريز به سمت جمهوري آذربايجان را داريد نزديكترين مسير عبور از شهرهاي اهر - مشكين شهر – گرمي و بيله سوار (ازطريق راه ميانبر روستاي مرادلو به امير كندي) و گرمي و بيله سوار ميباشد. مسير هم به اندازه كافي پمپ گاز و سي ان جي CNG دارد. مسير از تبريز تا اهر به غير از بهار و اوائل تابستان سر سبزي زيادي ندارد ولي از بعد از گردنه گئويجه بئل GÖYCƏ BEL نرسيده به اهر تا خود بيله سوار بخصوص مسير اهر تا مشكين زيباست. و دشت مغان نيز كه نيازي به تعريف ندارد اولين شهري كه در خروج از مرز به آن ميرسيم بيله سووار آذربايجان ميباشد شهر بعدي كه چاده از آن عبور ميكند ساليان ( SALYAN ) نام دارد و به لحاظ اقليمي يكي از شهرهاي گرم آذربايجان است و صنعت دامداري و كشاورزي در آن رونق دارد فاصله مرز بيله سووار تا شهر باكو 200 كيلومتر است و پس از طي در حدود 100 كيلومتر درياي خزر نمايان ميشود.

Q?

مدارک لازم برای مسافرت زمینی به باکو چیست | تور باکو

A.

باکو گشت : برای مسافرت رفتن به خارج از کشور با ماشین شخصی خود به سه چیز نیاز دارید

 • مجوزخارج کردن ماشین از کشور
 • دفترچه بین المللی ماشین
 • گواهینامه بین المللی
 • نمره بین المللی

برای گرفتن مجوز گمرکی ( کاپوتاژ) باید در شهرستان ها به گمرک مرکز استان آن شهر و یا به گمرک تهران و یا به گمرکات مرزی مراجعه کرد.

مدارک مورد نیاز برای اداره گمرک عبارتند از:

 • اصل و فتو کپی سند ماشین
 • کارت ماشین
 • کارت سبز ماشین
 • گواهینامه
 • شناسنامه
 • کارت ملی و پاسپورت

در گمرک بعد از ارایه مدارک و بازدید ماشین توسط مامور گمرک برگه ای می دهند به نام مجوز خروج ماشین " کاپوتاژ" که هزینه آن فقط ده هزار ریال بوده است و معمولا شش ماه یا یک سال اعتبار دارد که بعد از انقضا باید ابطال شود تا جریمه نشوید پلاک بین المللی نیز به همین شکل هست و برای گرفتن گواهینامه بین المللی دفاتر سازمان اتومبیل رانی درکشور یا از طریق ما میتوانید نسبت به تهیه آن اقدام کنید.

Q?

واحد های پول آذربایجان | تور باکو

A.

باکو گشت : واحد پول این کشور، منات جمهوری ‌آذربایجان است كه هر منات شامل 100 گپیگ هست اسکناس های آذربایجان 1، 5، 10،20، 50 و 100 مناتی هستند . ارزش هرمنات حدود 2200تومان با معیار بهار 95 شمسی میباشد یا هر دلار برابر با 1.70 منات هست. شما در لحظه ورود زمینی در ورودی مرزها ریال و دلار و یا در سفر هوایی می توانید دلار را به واحد پول آذربایجان در فرودگاه   باکو تبدیل کنید.

Q?

حقوق مالکیت در آذربایجان (باکو | تور باکو)

A.

باکو گشت : اتباع خارجی (اشخاص حقيقی و حقوقی) و سازمان‌های بین ‌المللی می ‌توانند مسکن، اماکن تجاری و صنعتی را در جمهوری آذربايجان ( باکو ) به تملک درآورند ، مگر در مواردي که قانون منع کرده باشد. اما اتباع نمی توانند زمين‌های واقع در خاک این کشور را خریداری و به تملک خود درآورند، ولی امکان اجاره زمین برای این افراد وجود دارد. برخی از نکات مهم درباره ی حقوق مالکیت در این کشور به صورت زیر بیان می شود سرمایه‌ گذاران خارجی میتوانند، در شرکت ‌ها و کارخانه‌های فعال در خاک آذربایجان به صورت خريد سهام مشارکت نموده یا شرکت‌ های خارجی با مالکیت صددرصد خارجی تاسيس كنند در صورتي که دولت جمهوري آذربايجان، قوانيني را در خصوص ملي‌سازي و تملك اجباري مالکيت خصوصی سرمایه ‌گذاران خارجی در خاک آذربایجان تصويب کند، خسارتهای ناشی از این اقدام دولت به صورت کامل جبران می ‌شود میزان خسارت و غرامت باید متناسب با میزان سرمایه ‌گذاری در زمان ملی ‌سازی یا تملک اجباری و با پول خارجی باشد هم‌چنین باید امکان خروج آزادانه سرمایه از کشور وجود داشته باشد اگر دولت یا ارگان ‌های دولتی، قانونی مبنی بر نقض حق مالکیت در ارتباط با تصرف، استفاده و بهره‌ برداری از واحدهای متعلق به سرمايه‌گذاران خارجی را تصویب کنند، چنين اقدامی غیرقانونی به شمار می‌ رود و بایستی نسبت به پرداخت خسارت اقدام شود.

Q?

قوانین گمرکی آذربایجان (باکو | تور باکو)

A.

باکو گشت : به دلیل موقعيت راهبردی جمهوری آذربایجان، این کشور مقررات و چارچوب‌های ويژه‌ای در بخش گمرکی دارد، تا افزون بر ایجاد يک منبع درآمد پایدار،‌ ديگر کشورها نیز بتوانند از امکانات گمرکات جمهوری آذربایجان بهره‌مند شوند اداره‌ی گمرک جمهوری آذربایجان پس از چندین بار اصلاحات، امروزه به سطح مطلوبی از کارآیی در ارایه‌ی خدمات گمرکی رسیده است. هدف قوانين گمرک جمهوری آذربایجان ، کمک به توسعه‌ی کشور، جذب سرمایه‌های خارجی و ایجاد تعادل ميان عرضه و تقاضای کالا در بازار داخلی است .

كالاهای وارداتی معاف از عوارض گمرکی در گمرکات جمهوری آذربایجان عبارتند از:

 • وسايل و کالاهای شخصی با ارزش کمتر از هزار دلار و یا کمتر از پنجاه کیلوگرم
 • دارو‌های پزشکی برای مصرف شخصی
 • سه ليتر نوشیدنی الکلی
 • سه باکس سیگار
 • سوخت موجود در باک خودرو
 • اشيای هنری، فرهنگی، تاريخی و علمی بدون هیچ محدودیت

Q?

ویزای آذربایجان (باکو) | تور باکو

A.

باکو گشت : برای اخذ ویزای آذربایجان ( باکو ) می توانید از کنسولگری های تهران و یا تبریز اقدام کنید که در هر دو کنسولگری اخذ ویزا با ارائه اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار و یک قطعه عکس چاپی 4*3، در روزهای عادی بیش از پنج روز طول نخواهد کشید. ولی به جهت سهولت در کار می توانید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر در تهران، تبریز و یا سایر شهرهای کشور اقدام نمایید . زیرا گرفتن ویزا مستقیما از سفارت آذربایجان مستلزم مراجعه حضوری، انتظار در نوبت کنسولگری، واریز معادل ارزی به حساب سفارت و یا داشتن تاییدیه رزرو هتل در مقصد و یا دعوتنامه از طرف آذربایجانی می باشد. لذا اقدام از طریق یک آژانس معتبر باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ها خواهد شد . باکو گشت این امکان را برای شما فراهم که بتوایند ویزای آذربایجان را یک روزه و فوری برای شما اخذ کند .

برای اخذ ویزای آذربایجان (باکو) فوری با ما تماس بگیرید